Filtrační sáček

Koncept systémů sáčkových filtrů

 

Systém sáčkových filtrů je jednou z nejpopulárnějších metodou filtrace kapalin. Představuje všestranně použitelný, z hlediska nákladů efektivní a konzistentní filtrační systém, který je vhodný pro široké spektrum aplikací, od úkonů v malých sériích až po hromadnou výrobu. Pouzdra sáčkových filtrů jsou dostupná v široké škále materiálů a velikostí, což zákazníkovi umožňuje vybrat si systém pro práci s jakýmkoliv typem kapaliny a s průtokovou rychlostí od 5 m3/hod. až do 850 m3/hod. Výměnné sáčkové filtry je možné vybírat s nejširším možným spektrem médií. Požadované médium filtru je určeno velikostí částic, které mají být odstraněny (0,5—1500 mikronů), typem částic, které mají být odstraněny (deformovatelné a nedeformovatelné), požadovanou účinností retence (60-99,98%) a chemickou a teplotní slučitelností média. Částice jsou zadrženy uvnitř sáčkového filtru, což umožňuje čistou a snadnou likvidaci, která je zvláště výhodná u aplikací zahrnujících agresivní chemikálie.

 

 

0,5 - 1500 mikronů

 

účinnost

60 - 99,98%

mikrovlákno

účinnost do 90%

účinnost

60-70%

tkaniny

10-1600 mikronů

Sáčkové filtry z mikrovláken

 

Umožňují hloubkovou filtraci a jsou dostupné v provedení z polypropylenu, s absolutní účinností (do 99,98%) a pro velikost částic od 1 do 25 mikronů. Toto médium umožňuje vysoce účinnou retenci jak nedeformovatelných, tak deformovatelných, rosolovitých částic. Sáčkové filtry z mikrovláken mají vynikající vlastnosti z hlediska adsorpce olejů a uhlovodíkových látek.

 

Sáčkové filtry z netkané textilie

 

Částice pronikají mechanizmem hloubkové filtrace do filtračního média a jsou zachycovány v celé jeho hloubce. Filtry z netkané textilie (plstě) jsou dostupné v provedení z polypropylenu, polyesteru, nylonu a viskózy, pro velikost částic od 0,5 do 200 mikronů a se jmenovitou účinností 60%-70%.

 

Polypropylenové a polyesterové plstě jsou kalandrované nebo žíhané pro zamezení uvolňování vláken do filtrátu. Tato univerzální média poskytují vysoce objemovou zadržovací kapacitu jak pro nedeformovatelné, tak pro deformovatelné, rosolovité částice.

Sáčkové filtry ze síťovin

 

Tyto filtry umožňují povrchovou filtraci – mechanizmus „prosévání“, který způsobuje, že částice s velikostí větší než je velikost ok média jsou zachyceny na povrchu média. Síťové filtry jsou k dispozici v provedení z nylonové, polypropylenové a polyesterové monofilní sítě – s precizní tkanou, tepelně upravenou strukturou, která poskytuje absolutní mikronovou přesnost ok, bez uvolňování vláken. Rozsah velikostí filtrovaných částic je od 25 do 1500 mikronů. Tyto filtry vykazují vysokou mechanickou pevnost a jsou vynikající pro odstraňování nedeformovatelných, pevných částic.

Standardní sáčkové filtry

 

vyrábíme a dodáváme vysoce kvalitní kapalinové sáčkové filtry, které se hodí do filtračních pouzder standardních velikostí, stejně jako do zákazníkem navržených produktů, je-li to vyžadováno. Jsou vyráběny z materiálů vybraných pro jejich čistotu a zaručujících stálou a vysokou jakost i účinnost. Sáčkové filtry jsou dodávány v tradiční sešívané formě nebo jako bezešvé (svařované) a je možno vybírat rovněž z kompletního sortimentu upínacích prstenců. 180 mm nebo 100 mm univerzální ocelové prstence (z oceli nebo nerezové oceli), které se hodí do všech filtračních pouzder. K dispozici jsou i polypropylenové prstence a manžety z nerezové oceli. Svařované prstence Welseal (polypropylenové nebo polyesterové), tvarované podle požadavků zákazníka, které umožňují dokonalé utěsnění, eliminují možnost vzniku malých otvorů po průniku jehly v materiálu a umožňují použití manipulačních rukojetí pro rychlejší a snazší instalaci a výměnu filtru. Produkty s prstencem Welseal jsou plně spalitelné a umožňují i recyklaci polymeru z použitých sáčkových filtrů.

Dokonale těsnící prstence Santaseal, tvarované podle požadavků zákazníka, pro aplikace, při nichž je vyžadována odolnost vůči vysokým teplotám nebo chemická odolnost.

 

Druhy materiálů

 

 • Filtry z netkané textilie (plst)
 • Polypropylen · polyester · polypropylen s prodlouženou životností · polyester s prodlouženou životností · nylon – viskóza – NOMEX – Rozpětí velikosti částic od 0,5 do 200 mikronů
 • Monofilové síťové filtry
 • Nylon – polyester – polypropylen. Rozpětí velikosti částic od 1do 1500 mikronů
 • Speciální média
 • Multifilní síťové filtry · Tkané vazby · Tavené foukané filtry · Superabsorbenty · Potahované tkaniny · Vrstvené membránové tkaniny · Tkaná plátna · Antistatické tkaniny
 •  
 • Všechny sáčkové filtry jsou vyráběny podle požadavků norem ISO 9001, týkajících se jakosti, v bezpečnostních podmínkách odpovídajících výrobě potravin a bez použití silikonů, což minimalizuje možnost kontaminace.
Bezešvé (svařované) sáčkové filtry

 

Dodáváme plně svařované sáčkové filtry, které jsou dodávány pro aplikace vyžadující standardní polypropylenové a polyesterové plsti, plsti s prodlouženou životností nebo média s vysokou účinností. Všechny spoje jsou místo sešívání svařovány a filtry jsou vybaveny kterýmkoliv z vysoce těsnících, tvarovaných a svařovaných prstenců z polypropylenu nebo polyesteru u nichž nemůže dojít k průniku kapaliny otvory po průniku jehly, způsobenými šitím, nebo kolem šitého kroužku. Plastové kroužky (příruby) vytvářejí nepropustný spoj mezi sáčkovým filtrem a filtračním pouzdrem, který eliminuje jakoukoliv možnost průniku kapaliny kolem ocelového prstence, který představuje potenciální zdroj kontaminace produktu. Tyto vlastnosti zajišťují, že plně svařované sáčkové filtry pracují s vyšší účinností než jim odpovídající filtry šité.

 

 • Snadné použití
 • Úplná eliminace malých otvorů po průniku jehly
 • Úplná eliminace možnosti kontaminace filtrátu vlákny
 • Vylepšená pevnost spojů
 • Vyšší provozní účinnost
 • Dokonale těsný spoj mezi sáčkovým filtrem a filtračním pouzdrem.
 • Lisované rukojeti umožňující rychlejší výměnu
 • a instalaci sáčkového filtru.
 • Plná spalitelnost.
 • 100% recyklovatelnost polymerů syntetických komponent.
Sáčkové filtry s vysokou účinností

 

Dodáváme Olejové absorpční sáčkové filtry. Polypropylenová média z mikrovláken mají rovněž vysokou schopnost adsorpce olejů a uhlovodíkových látek. Olejové absorpční sáčkové filtry se skládají z hrubé vrstvy předfiltrace, hydrofobní vrstvy z mikrovláken pro adsorpci olejů a vnější membrány, která eliminuje uvolňování vláken a poskytuje další podporu filtračnímu médiu. Tento produkt byl speciálně vyvinut pro dekontaminaci vodních roztoků, například pro odstraňování silikonů a fluorovaných uhlovodíků z nátěrových hmot fixovaných elektrickým proudem. Média z mikrovláken mohou být rovněž kombinována s filtračními médii s prodlouženou životností , což umožňuje prodloužení doby mezi údržbou filtračního zařízení. Sáčkové filtry s vysokou účinností ve všech standardních velikostech, poskytující absolutně účinnou hloubkovou filtraci pro velikost částic od 1 do 25 mikronů. Filtry jsou vyráběny z kompozitního média z polypropylenových vláken a jejich účinnost při retenci částic dosahuje hodnoty až 99,98%. Vysoká hustota vláken o malém průměru ve srovnání se standardními plsťovými filtry zlepšuje retenci částic, jejímž výsledkem je mimořádně vysoká účinnost filtrace. Vysoce účinné sáčkové filtry jsou dodávány kombinované s našimi polypropylenovými prstenci Welseal a v plně svařovaném provedení, což zaručuje, že nemůže dojít k průniku filtrované kapaliny skrz malé otvory po průniku jehly. Je tak eliminována jakákoliv možnost kontaminace filtrátu vlákny z šití. Každá vrstva je samostatně navařovaná, což zvyšuje integritu sáčkového filtru a pevnost spojů ve srovnání s filtry s jednoduše svařovanou konstrukcí. 9Tyto sáčkové filtry jsou rovněž vybaveny vnější membránou, která zabraňuje uvolňování vláken do filtrátu a poskytuje další oporu filtračnímu médiu. Vysoce účinné sáčkové filtry jsou vyráběny z materiálů uvedených na seznamu FDA, které splňují předpisy Federal Regulations 21 CFR, Part 177 a předpisy týkající se aplikací, zahrnujících styk s potravinami. Hlavní průmyslové aplikace těchto filtrů zahrnují procesy v oblasti farmaceutické a potravinářské výroby, výroby nápojů a úpravy pitné vody. Vysoce účinné filtry se nyní používají v oblastech, v nichž se dříve používaly drahé postupy patronové filtrace, a to díky vyšší kapacitě zadržování nečistot, delší době mezi údržbou filtračního zařízení a celkově nižším nákladům při udržování požadované účinnosti filtrace. Tyto filtry se používají při výrobě toaletních potřeb, kosmetiky, čistých a speciálních chemikálií, v oblasti elektroniky, úpravy vody, jako ochrana membrán v systémech s reverzní osmózou či jako předřazený filtr k patronovým filtračním systémům pro velmi malé velikosti částic.

 

Filtrační sáčky s prodlouženou životností

 

Sáčkové filtry s prodlouženou životností jsou dodávány v provedení z polypropylenu nebo polyesteru, pro velikost částic od 1 do 100 mikronů a mají životnost až 4 krát delší než jim odpovídající standardní sáčkové filtry. Zvýšená tloušťka filtračního média v porovnání s ekvivalentním standardním sáčkovým filtrem umožňuje zvýšení retence částic, jejímž důsledkem je prodloužení životnosti filtru.

Média s prodlouženou životností mají asymetrickou strukturu, která zvyšuje životnost sáčkového filtru a zlepšuje filtrační účinnost. Při průchodu kapaliny složitou cestou skrz médium s postupně se zvyšující hustotou jsou postupně zachycovány stále menší částice, což zabraňuje předčasnému ucpání filtru při zachycování většího množství částic.

Filtrační sáčky s prodlouženou životností jsou standardně plně svařované, což zvyšuje účinnost filtrace odstraněním možnosti průniku kapaliny skrz malé otvory po průniku jehly nebo kolem úchytného prstence. Vnější povrch je dokonale ošetřený, což zabraňuje uvolňování vláken do filtrátu. Mezi ostatní výhody těchto filtrů patří: - Větší účinnost filtrace. - Minimalizace prostojů filtračního zařízení. - Minimalizace doby vystavení obsluhy filtrovaným kapalinám. - Menší počet měněných a likvidovaných filtrů ve srovnání se standardními plstěnými sáčkovými filtry – technologie přátelštější k životnímu prostředí. - Vynikající při odstraňování deformovatelných částic, např. gelů.

Olejové absorpční sáčkové filtry

 

Polypropylenová média z mikrovláken mají rovněž vysokou schopnost adsorpce olejů a uhlovodíkových látek. Olejové absorpční sáčkové filtry se skládají z hrubé vrstvy předfiltrace, hydrofóbní vrstvy z mikrovláken pro adsorpci olejů a vnější membrány, která eliminuje uvolňování vláken a poskytuje další podporu filtračnímu médiu. Tento produkt byl speciálně vyvinut pro dekontaminaci vodních roztoků, například pro odstraňování silikonů a fluorovaných uhlovodíků z nátěrových hmot fixovaných elektrickým proudem. Média z mikrovláken mohou být rovněž kombinována s filtračními médii s prodlouženou životností , což umožňuje prodloužení doby mezi údržbou filtračního zařízení.